FlexyBee Mini Quadcopter

Bazı hobilere yeterince vakit ayırdığımızda gerçekten güzel şeyler çıkıyor. Bir şekilde bulaştığım bu quadcopter olayında çok hızlı ilerliyorum. Hem donanımları hem de pilotajımı geliştirmeye devam etmek zorundayım. Evet bazı zamanlar ciddi maddi manevi sıkıntılar yaratabiliyor. Hangi hobi ucuzki diyip kendimi avutmaya devam ediyorum 😀

Bazı arkadaşlarım ne buluyorsun , yahu işin gücün yok mu dediklerinde , tebessüm etmekten başka bir şey gelmiyor 🙂 

Nedenini bilmesem de çoğu insan oğlu gibi uçmak gerçekten hayalimdi. Süpermenin çıktığı yıllar da televizyona yapışıp azım açık izlerdim. Yıllar geçtikce yaş biraz ilerleyip , yeni şeyleri keşvettikce pilot olmak uçak kullanmak daha da ileriye doğru gitmeye başlamıştı. Orta okul zamanlarında flight simulator diye bir oyun vardı. Hoş ki o zamanlar bizim için oyundu ki hala da öyle. Tam manası ile bir simulator olduğunu lise çağlarında öğrenmiştim. Arkadaşımla yapmadığımız olay kalmamıştır oyunda.

FlexyBee tamamen yerli üretim olması ve firma sahibinin kullanıcılardan dönen her bildirimi dikkate alması gerçekten çok güzel bir durum. Firmadan aldığım FlexyBee kasasının göz kararı ilk pid ayarları yapıldıktan sonra yapılan test uçuşu. Video sonundaki kaza hafif görüne bilir. FlexyBee’in kendi sitesin de de ciddi bir çarpma videosu yapışmış izlemenizi tavsiye ederim.

Uçuş donanımı :

FlexyBee Mini Quadcopter ( www.tgaframe.com )
DYS BE1806 2300KV Brushless Motor
ZTW Spider Series 12A OPTO ESC
CC3D
Gemfan 5×3 Inch Plastic 5030 Propeller
Nanotech 2200mah 35c 4s lipos

İyi seyirler

Bir Cevap Yazın